Bad Ischl

11. listopadu 2010 v 21:52 |  Místa spojená s císařkou rodinou
Vila
Nejstarší solné lázně v Rakousku leží na soutoku řek Traun a Ischl mezi jezery Solné komory. První historická zmínka pochází z roku 1442. Tehdy již bylo dnes čtrnáctitisícové městečko významným střediskem obchodu a těžby soli. Bad Ischl je věhlasné lázeňské město ve stylu "biedermeier". Pobýval zde např. císař František Josef I., který z města učinil kulturní středisko evropského významu. Pobývali zde takoví skladatelé jako Strauss, Lehár, Brahms a další.
Největší rozkvět městečka ale nastal v 19. století. V roce 1823 byly založeny solné lázně, které záhy navštívili i arcivévoda František Karel s manželkou Žofií. Té dvorní lékař jako léčbu neplodnosti předepsal koupele v mimořádně bohatých pramenech Bad Ischlu. O tři roky později se arcivévodkyni narodil syn František Josef, od roku 1848 rakouský císař. Sám František Josef I. přijel poprvé hned rok nato. V Bad Ischlu oslavil zasnoubení s Alžbětou Bavorskou, známou spíše jako Sissi, a když se v roce 1854 ženil, dostal od matky zdejší Císařskou vilu (Kaiservilla). Císařská rodina i dvůr pak v Bad Ischlu po dlouhá desetiletí trávily letní měsíce, což pro město znamenalo mj. i značný rozkvět v oblasti architektury.Kaiservilla stojí na severním břehu řeky Ischl. Roku 1914 v ní František Josef podepsal vyhlášení války Srbsku. V některých místnostech ze zdí smutně shlíží množství loveckých trofejí. Při ukájení císařovy lovecké vášně prý padlo neuvěřitelných dva tisíce kamzíků. Uprostřed parku stojí Mramorový zámeček (Mramorschlössl), bývalá císařská čajovna, dnes muzeum fotografie, v němž uvidíte staré snímky i historické fotoaparáty.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Floydknide Floydknide | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 2:32 | Reagovat

eye doctor columbia md  <a href=http://rivotril.page4.me/>rivotril 2mg kaufen</a>  speak to a doctor online

2 AugustDab AugustDab | E-mail | Web | 16. února 2017 v 3:44 | Reagovat

over the counter medicine for gastritis  <a href=http://stilnox.1apps.com/>stilnox kaufen rezeptfrei</a>  milk of magnesia drug interactions

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama