Jeden den v životě císařovny

23. října 2010 v 19:06 |  Zajímavosti
Kdo si to chce zkusit, nesmí chtít ráno vyspávat. Budík totiž zvonil už v šest. Ale potom rozhodně nebyla snídaně.
6:00 Následovala koupel - rozumí se, že chladná, kvůli prokrvení a péči o pleť. Pak masáž celého těla. To už uplynuly dobré dvě hodiny.
8:00 Teď konečně nastal čas na skrovnou snídani: sklenička mléka, kousek ovoce, případně šálek čaje. Žádné žemle, máslo a marmeláda. A tvrdá práce na kráse pokračuje: masky, vtírání olivového oleje a samozřejmě péče o vlasy.
8:30 Vlasy byly Sisina pýcha. A i bez mytí, které se provádělo jen jednou za tři týdny, ale zabralo celý den, trvala procedura česání každé ráno tři hodiny.
11:30 Ale co znamená "ráno"? Mezitím už uplynulo dopoledne... Veličenstvo má pořád ještě na sobě župan. Teprve teď totiž přijde na řadu oblékání. Na to je nutno opět plánovat další tři hodiny - podle toho, co je v plánu na odpoledne. Rychleji to šlo, když Sisi oblékala jezdecký nebo lovecký kostým. Když měla mít róbu, trvalo to ještě déle. Jen na zašněrování slavného vosího pasu potřebovaly dvorní dámy hodinu, potom se Sisi dala do svých šatů zašít - to samozřejmě nějakou dobu trvalo. (Pro ty, které ji napodobí: je to skutečně spolehlivá metoda proti nežádoucím pokusům o sbližování ze strany mužského pohlaví!)
14:15 Ale císařský oběd trval jen několik minut: musel stačit šálek masového vývaru.
14:30 Potom se šlo do přírody a na řadě byla chůze. Sisi neprovozovala to, čemu dnes říkáme jogging, ale její rychlý krok bychom mohli označit jako "walking". Přitom císařovna ostatně neposilovala jen sebe, ale do formy se nedobrovolně dostávaly i dvorní dámy, které vždycky musely supět za ní.
17:00 Mezitím už bylo pět odpoledne - čas převléknout se na večeři. Když si komorné pospíšily, vybyla ještě hodinka ke hraní s dětmi...
19:00 ... než se v 19.00 šlo na rodinnou večeři. V případě, že se císařovna cítila dobře. Když ne, raději stolovala sama ve svých komnatách.
20:00 S jídlem, které Sisi beztak jen uždibovala, brzy skončila, potom většinou odešla se svou přítelkyní a dvorní dámou Idou Ferenczyovou, s níž si večer ještě chvíli povídala. Nejpozději v půl jedenácté se šlo spát. Ida Ferenczyová mezitím přítelkyni připravila do postele,
22:30 vykartáčovala jí dlouhé vlasy, připravila masku z jahod, která zůstala na obličeji celou noc, a namočila prostěradla, do kterých se Sisi přes noc balila, aby zabránila ochabnutí svalstva a celulitidě.
O sladkých snech však nemohla být řeč ani teď, protože Sisi rozhodně nespala v hedvábí a prachových peřinách, nýbrž na tvrdé železné posteli bez polštáře. A úniku nebylo ani o dovolené: postel vždycky cestovala s ní.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lissie Beth ♥ Lissie Beth ♥ | E-mail | Web | 19. února 2013 v 11:11 | Reagovat

No téda... : D Tak ta měla zajímavý den... Ale já bych ho takový mít nechtěla .)

2 vanity vanity | 6. července 2013 v 20:20 | Reagovat

s tím jídlem to není zas až tak pravda. měla docela dobrý apetit, na snídani si dávala i sladké pečivo, med, maso.. :)

3 Bára Krbcová Bára Krbcová | 26. srpna 2013 v 19:11 | Reagovat

Takový den bych nepřežila :-D

4 annie annie | 29. listopadu 2014 v 23:34 | Reagovat

Kdyz bych nemela co delat a vecne sedela v palaci asi taky bych vymyslela vselijake blbosti jak vylepsit svij vzhled. A nezavidim Francovi Josefovi kdyz jeho manzelka byla prez den zasita a v noci s napatlana vsim moznym.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama