Úvod do blogu

23. října 2010 v 17:39 |  Úvod


   Císařovna Sissi,
žena, která se už za svého života stala legendou. Žena, která dodnes udivuje svou krásou celý svět. Už když vyslovíte její jméno, cítíte, že se musí jednat o neobyčejnou osobu, která se ale bohužel narodila do příliš obyčejného a konvenčního světa 19. století.
   Ti, kdo měli čest ji poznat tvrdili, že se jedná o velmi krásnou a inteligentní ženu s laskavou tváří, elegantním vystupováním a překrásnými, tmavými vlasy. Ti, kdo ji ale znali lépe o ní tvrdili, že byla velmi náladová, tvrdohlavá, temperamentní a impulzivní. Přesto však měla romantickou povahu, často a ráda psala básně a mívala sklon ke snění.
   Alžběta si dokázala získat lidi svým zjevným šarmem, důvtipem a hlubokýma očima. Svým zjevem fascinovala prý každého, kdo ji spatřil. Měla to, čemu my dnes říkáme kouzlo osobnosti. Právě tímto kouzlem si dokázala podmanit celé Maďarsko. Včetně hraběte Andrássyho. 
   František Josef jí prý celý svůj život miloval, ačkoliv jim manželství značně znepříjemňovala jeho matka, kterou Alžběta nesnášela. Stejně, jako nesnášela Španělskou etiketu, proti které se snažila ze všech sil bojovat. 
   Ačkoliv já se narodila o skoro 160 let později, tato žena mě, stejně jako spoustu dalších, naprosto uchvátila. Životem, krásou i svým tragickým koncem. Proto jsem se rozhodla, věnovat jí a jejímu blízkému okolí celý tento blog. Doufám a budu se snažit, aby se Vám tady líbilo a abyste se sem často a rádi vraceli. Mým úkolem je, aby jste se tady toho dozvěděli o této fascinující ženě co nejvíce a abyste mohli říct, že ji znáte.

                                                         S přáním hezkého čtení
                                                                              Redaktorka blogu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bára Krbcová Bára Krbcová | 26. srpna 2013 v 19:01 | Reagovat

Dnes jsem poprvé navštívila tento blog. Císařovna Sissi mne fascinuje a je mi příjemné, že se někdo rozhodl zasvětit jí svůj blog. Ode dneška budu jeho každodenní návštěvnicí. Klaním se vám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama